Audi A4 - samochód rodzinny czy pakowne kombi?

Audi A4 to najczęściej kupowane Audi, należące do klasy wyższej średniej. Posiada wiele zalet, jak np. doskonała ergonomia, ciekawy design, jakość materiałów oraz bardzo dobre zabezpieczenie korozyjne. Wszystkie modele samochodów z rodziny Audi A4 posiadają duże bagażniki. Ich objętość wynosi od 480- 490 litrów, natomiast po złożeniu oparć przestrzeń może wzrosnąć nawet do 1430 litrów. Oparcie kanapy tylnej można zmniejszyć za pomocą dwóch ruchów rąk, przy czym zagłówki mogą zostać na miejscu.

Audi A4 występuje w czterech modelach oznaczanych: B5, B6, B7, B8. Audi A4 B5 posiada dużo przestrzeni z przodu, z tyłu może być nieco ciaśniej w okolicach nóg. Bagażniki sedana i kombi nie są zbyt duże, jednak problem rozwiązuje złożenie kanapy. Można dobrać silnik odpowiedni do potrzeb. Słabym punktem tego modelu jest zawieszenie, niezbyt duży bagażnik, niewielki bagażnik. Audi A4 B5 to ponadczasowe, eleganckie i wytrzymałe auto gwarantujące komfort jazdy. Audi A4 B6 podobnie jak B5 posiada przestronniejszy przód. Bagażnik w tym modelu jest zadowalający, auto psuje się bardzo rzadko. Atutem jest duży wybór jednostek napędowych oraz dobre właściwości jezdne. Minusem jest niedostateczna ilość miejsca na kanapie. Audi A4 B8 jest przestronne i praktyczne w części przedniej. Silnik dobrze rozpędza samochód, nie hałasuje. Zastrzeżenia budzi mechanizm zmiany biegów, jednak układ kierowniczy i hamulce działają bez zarzutu. Ten model łatwo pokonuje zakręty, jazda nim jest bardzo przyjemna. Niezadowolenie może budzić nieprecyzyjna skrzynia biegów i krótkie okresy między przeglądami. Audi A4 B7 jest samochodem bezawaryjnym i komfortowym.

Audi A4 jest samochodem przestronnym, który dobrze się prowadzi, a jazda jest wyjątkowo komfortowa. Cena audi A4 jest przystępna, poza tym samochód ten szczyci się pojemnym nadwoziem kombi i oszczędnymi silnikami Diesla. Dzięki temu można mu nadać miano samochodu rodzinnego. Oczywiście funkcjonalność modelu zależy od świadomego wyboru uwzględniającego potrzeby użytkowników, oraz mocnych i słabych stron auta.

Ostatnio dodane artykuły
Opony motocyklowe stawią nie tylko ...
Na początku grudnia chorwacki impor...

Czy start-up może pozyskać sam...
Toyota Yaris należy do jednego z najlepi...
Opel Vectra C nie należy do aut wzbudzaj...

      Znajdź nas na Google plus                                                    Facebook