Czy start-up może pozyskać samochód w leasingu?

Czy start-up może pozyskać samochód w leasingu?
Niejedna raczkująca firma, także jednoosobowa, potrzebuje do swej codziennej działalności samochodu. Czasem wystarczy jej osobowy, czasem konieczny jest większy, dostawczy.

Jeśli dysponuje sporym kapitałem na start, problemu nie ma - może po prostu kupić wybrany pojazd. To jednak sytuacja nader rzadka: wiele mikrobiznesów i małych lub średnich firm powstaje z niewielką tylko poduszką finansową albo - o zgrozo - bez żadnej. W takiej sytuacji własny, firmowy pojazd pozostaje w sferze marzeń, a jego brak utrudnia tylko osiągnięcie dochodów, pozwalających na późniejszy zakup.
Rozwiązaniem jest leasing
To trochę dzierżawa, a trochę zakup na raty. Niektórych to odstrasza: mniej skomplikowane wydaje się wzięcie kredytu, tyle tylko, że banki, choć kredytów udzielają chętnie, mają swoje wymagania, a na mikroprzedsiębiorców patrzą wciąż z niemałą podejrzliwością. Żeby kredyt dostać, trzeba podziałać jakiś czas, mieć regularne wpływy na firmowy rachunek i przekonać bank, że firmę stać i stać będzie na spłatę. Łatwe to nie jest, zwłaszcza w przypadku firmy zarejestrowanej ledwie tydzień wcześniej.
Inaczej jest z leasingiem. Okazuje się, że można się o niego skutecznie ubiegać nawet po zaledwie jednym dniu prowadzenia działalności. No dobrze, z pustym kontem bankowym może być trudno, ale gdy chodzi np. o 10% wartości, to może to być już warunek do przejścia. Warto skorzystać z oferty wykwalifikowanych pośredników, np. poprzez stronę http://kredomoto.pl. Potrafią oni znaleźć optymalną ofertę i skutecznie wynegocjować korzystne warunki leasingu.
Bo np. czasem samo doświadczenie zawodowe mikroprzedsiębiorcy może być kapitałem, który sprawi, że w oczach banku zasługuje on na zaufanie. To tylko kwestia wyboru właściwego leasingodawcy i umiejętnych negocjacji.
Inne zalety leasingu
Nie bez znaczenia będzie dla firmy możliwość odliczania podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wykupu. Procedury mogą być całkiem nieskomplikowane, przejrzyste i zrozumiałe. Harmonogram spłacania rat można dostosować do realnych możliwości firmy i rozłożyć ten proces na długie lata. Możliwe są nawet raty balonowe (czyli takie, w których najpierw spłaca się odsetki, a dopiero potem kapitał).
Warunki dotyczące wpłaty wstępnej oraz końcowego wykupu to także element podlegający negocjacjom. Gdy je umiejętnie prowadzić, można sporo zaoszczędzić, a zarazem pozyskać samochód bez nadmiernego obciążania płynności finansowej firmy.
Jak to w operacjach finansowych bywa, diabeł tkwi zawsze w szczegółach i o te szczegóły trzeba koniecznie zadbać, by nie zostać zaskoczonym, gdy do głosu dojdzie jakiś punkcik zapisany drobnym drukiem w umowie.

Ostatnio dodane artykuły
Wybór samochodu nigdy nie jest &l...
W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi...

Opony motocyklowe stawią nie tylko ...
Na początku grudnia chorwacki impor...
Czy start-up może pozyskać sam...

      Znajdź nas na Google plus                                                    Facebook