Opel Vectra C - już limuzyna czy auto sportowe?

Opel Vectra C nie należy do aut wzbudzających szczególne emocje, jednak posiada niezaprzeczalne zalety- przede wszystkim niskie koszty eksploatacji. Vectra C to także pewne zabezpieczenie antykorozyjne, dobry dostęp do tanich części zamiennych, brak nieprzyjemnego grzechoczenia
z wnętrza wozu oraz niewielka lista możliwych usterek. Najwięcej kłopotów sprawia zawieszenie, elektryka, centralny zamek czy układ doładowania.

Opel Vectra C początkowo produkowany był w formie w nadwoziach sedan, liftback oraz kombi. Trzy lata po jego debiucie przeszedł szereg modernizacji. Od tej pory wnętrze wozu charakteryzowało się już prostymi, ergonomicznymi kształtami, konsola środkowa zyskała dodatkowe przyciski i pokrętła, natomiast wyposażenie nabrało ekskluzywnych cech. Każdy egzemplarz posiadał ABS, sześć poduszek powietrznych, klimatyzację i elektrycznie sterowane przednie szyby. Jakość wykończenia wnętrza nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń. Opcjonalnymi możliwościami stały się m. in.: nawigacja, radioodbiornik przy tylnej kanapie, zawieszenie elektroniczne z regulacją pracy, elektrycznie otwierana klapa bagażnika (kombi), ergonomiczne fotele.

Elegancja, konserwatywny wygląd, przestrzenne wnętrze, bagażnik oraz całokształt rozwiązań zastosowanych w modelu Opla Vectry C plasują go raczej w kategoriach limuzyny, samochodu rodzinnego niż sportowego wozu. Opel Vectra C nadaje się do dalekich podróży, gdyż dzięki dużemu rozstawowi osi spokojnie reaguje na obciążenia i nierówności na drodze. Mimo tego ten model opla nie zadowoli kierowców preferujących dynamiczną jazdę. Układ kierowniczy jest mocno wspomagany, zawieszenia nie są wystarczająco sztywne, i nawet najmocniejsze Ople charakteryzują się nieprzyjemną podsterownością. Wszystkie cechy tego modelu wskazują, że zbudowany został
z myślą komfortowej jazdy z uwzględnieniem ograniczenia kosztów użytkowania. Dlatego też jego walory użytkowe jednoznacznie klasyfikują Opla Vectra C do kategorii limuzyny.

słowa kluczowe:

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, sprzedam samochód, bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Ostatnio dodane artykuły
Opony motocyklowe stawią nie tylko ...
Na początku grudnia chorwacki impor...

Czy start-up może pozyskać sam...
Toyota Yaris należy do jednego z najlepi...
Opel Vectra C nie należy do aut wzbudzaj...

      Znajdź nas na Google plus                                                    Facebook